PUTOVÁNÍ PODYJÍM 2023

29.06.2023

ODBOR KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ ZNOJMO

Vás zve k účasti na letní turistické akci zařazené do kalendáře
turistických akcí 2023 KČT Jihomoravské oblasti

PUTOVÁNÍ PODYJÍM

18.-20. 8. 2023

Příjezd na ubytování v pátek 18.8. 2023 od 15:00 hod
Start na trasy v sobotu 19.8.2023 od 06:00 hod
Konec akce v neděli 20.8.2023

Start a ubytování: Vodácké centrum Znojmo, U Obří hlavy 3734/7 - https://centrumvodarna.cz/

UBYTOVÁNÍ

Spaní je na palandách ve vlastním spacáku, kapacita je 25 míst. K dispozici je kuchyňka, možnost ubytování ve vlastním stanu. Cena za noc je 200 Kč, přihlášky zasílejte do 14. srpna spolu s potvrzením o zaplacení noclehu na výše uvedenou e-mailovou adresu. Platbu zašlete na účet 2400759277/2010.

Další možnost ubytování:
https://www.znojemskabeseda.cz/centrum-louka
https://www.znojemskabeseda.cz/turismus/kde-se-ubytovat

Startovné je dobrovolné.

Trasy

Připravili jsme pro Vás pěší trasy 26, 22 a 12 km, cyklotrasu 52 km a dle zájmu i vodáckou trasu.

K pochodu lze využít mapu KČT č. 81 Podyjí Vranovská přehrada

Na přeshraniční pochod je nutný osobní doklad / občanský průkaz nebo pas/

Popis tras:

Trasa č. 1.: Retz 26 km, trvání cca 9 hod.

Odjezd ze Znojma vlakem v 06:55 hod, příjezd do Retzu v 07:14. Z vlakového nádraží půjdeme na náměstí a pokračujeme po červené souběžně s modrou značkou do Hofernu cca 5,5 km. Dále pak do Merkersdorfu cca 13 km, odtud údolím do Hardeggu cca 19 km. Zde přejdeme most na naše území na zelenou značku. Dojdeme k rozcestníku Na Keplech cca 21,5 km a dále po červené do Lukova na bus. Odjezdy do Znojma: v 18:21 hod., 20:21 hod. Vystupujeme na zastávce Znojmo lázně, odtud přes nám. Svobody kolem finančního úřadu na Gránickou ul. Po modré přes vyhlídku na zelenou ke Staré vodárně (cca 1 km).


Trasa č. 2.: Stará vodárna start a cíl 26 km, cca 8 hod.

Ze Staré vodárny po zelené Velkým Gránickým okruhem: projdeme Hradištěm na Hradišťskou cestu, kde pokračujeme po žluté k rozcestníku Nad Pivcovým pramenem a po zelené sejdeme k Pivcovu prameni. Odtud po modré ke Gránickému rozcestníku a dále po zelené k Andělskému mlýnu. Pokračujeme po žluté k rozcestníku Nivky a po modré značce Stezka Českem dojdeme pod Šobes k lávce. Dále pokračujeme po žluté na Fládnickou cestu, za sv. Hubertem odbočíme vlevo na zelenou k vyhlídce Devět mlýnů. Pokračujeme po zelené k rozcestníku Havranické vřesoviště a odtud po červené doprava na Havraníky, Popice, Konice až dojdeme do údolí Dyje a přes lávku doleva ke Staré vodárně.


Trasa č. 3.: Stará vodárna Znojemský hrad 22 km, 7 hod.

Od Staré vodárny přejdeme most a odbočíme vpravo na žlutou, jdeme údolím řeky Dyje přes Trauznické údolí, Sealsfieldův kámen po Nové cestě přes Papírnu, stále po žluté ke sv. Hubertu. Zde odbočíme vlevo na zelenou přes vyhlídku Devět mlýnu stále po zelené k rozcestníku. Tady se napojíme na červenou Havranické vřesoviště a pokračujeme po červené na Havraníky, Popice, Konice, Kraví horu do údolí Dyje, přes most ke Staré vodárně.


Trasa č. 4.: Stará vodárna 12 km, 4hodinová trasa je určená pro rodiny s dětmi.

Za Starou Vodárnou půjdeme po zeleném psaníčku na Hradiště (Cesta Okrašlovacího spolku), kde u rozcestníku Jubilejní cesty odbočíme vlevo na zelenou a dále po Křižovnické ul. Zde navážeme na ul. Pivovarskou směr Kočičí údolí, až ke Králově stolci. Budeme procházet klidovým územím NP Podyjí, proto prosíme nevybočujte nikde se značené zelené značky. Odtud dále po zelené k Andělskému mlýnu. Stále pokračujeme po zelené přes silnici a lesem do Gránického údolí kde se napojíme na modrou, z vyhlídky po zelené do Staré vodárny.


Trasa č.5.: cyklo Stará vodárna 52 km, 4 hod.

Ze Staré vodárny přes most na Kraví horu směr Popice, u hostince se dáme doprava na Popický okruh k Havranickému rybníku, dále pokračujeme trasou šesti měst. Pod Hönigovou chatou se dáme doleva pokračujeme ke kapli sv. Urbana, zde doprava k Hnanickému rybníku a dále po žluté přes Horecký kopec na Heiliger Stein. Na rakouské straně odbočíme na silnici doprava na Niederfladnitz, odtud do Merkersdorfu, dále do Hardeggu, na české straně do Čížova, Lukova, Mašovic a Gránickým údolím na Starou vodárnu.


Pořadatel a průvodce: 

František Fouček, odbor KČT Znojmo
obil: 603 568 369
e-mail: frantisek@foucek.cz


Upozornění

Pochodu se každý zúčastní na vlastní nebezpečí, účastníci mladší 18ti let se mohou účastnit v doprovodu osoby starší 18ti let.

Pokud se registrovaný účastník nedostaví do místa cíle nahlásí ukončení pochodu na výše uvedený telefon.

Vzhledem k tomu, že je pochod veden Národním parkem žádáme účastníky, aby dodržovali určené trasy pořadatelem.

Doporučená výbava: výstroj pro pěší turistiku, trekové hole, mobil, pláštěnku.
Stravování: vlastní